Vrh "N" Bílé království * 15. 2. 2015

 

 

rodiče štěňátek:

 

 

Matka

Kessy Bílé království pochází z krevní linie Umek, která jako jediná sahá k samotnému číslu zápisu 1 a 2 v plemenné knize (rok 1929). Je to typický rodinný pes, který miluje společnost "svého stáda". S Kessy se věnujeme i sportovnímu výcviku, který je založen na pozitivních hrách.

 

Otec

Vyrovnaný, klidný rodinný pes, který má rád mazlení. Cipísek svým stálým čuvačím úsměvem vyzařuje pohodu, přesto všechno však doma ve svém území budí patřičný respekt. Při našem výběru rozhodovala nejen tělesná stavba a povaha našeho budoucího ženicha, ale také naše osobní znalost předků v rodokmenu.

 

Štěňátka:

 


 

NEMO - zadán
Pohlaví:
pes
označení:
  zelený
      datum a čas porodu: 15.2. 2015 - 6:00 hod.
porodní váha: 403g

 

NANNY - zadána
Pohlaví:
fena
označení:
červená
datum a čas porodu: 15.2. 2015 - 7:00 hod.
porodní váha: 332g

 

NESSIE - rezervace
Pohlaví:
fena
označení:
žlutá
datum a čas porodu: 15.2. 2015 - 7:32 hod.
porodní váha: 412g

 

NELLA - rezervace
Pohlaví:
fena
označení:
oranžová
datum a čas porodu: 15.2. 2015 - 7:55 hod.
porodní váha: 390g

 

NERO - zadán
Pohlaví:
pes
označení:
fialová
datum a čas porodu: 15.2. 2015 - 10:07 hod.
porodní váha: 315g

 

Aktuální informace:

rezevace - štěňátko je zamluveno, ale může se ještě uvolnit
zadáno - na štěňátko je zaplacená zaloha a těší se do nového domova

 

Štěňátka mohou do nových domovů od 6.4. 2015 Samozřejmě respektujeme i Vaši plánovanou dovolenou a o štěňátko se postaráme do doby odběru k Vaší spokojenosti.

Štěňátka odcházejí navyklá na obojek, který si samozřejmě odvážejí a sebou dostanou PET Passport se záznamem o provedeném odčervení, očkování  a čipování, malý chovatelský balíček včetně krmení a písemných informací ke štěňátku aj.

 

15. 3. 2015 - neděle - 28.den

Žlutá fenečka Nessie půjde do nové rodiny, kterou poznala včera. Tím dostala i jméno naše poslední oranžová fenka - Nella. Nezávazná návštěva na Nellu se přijela podívat odpoledne. Zda i Nella poznala svou budoucí majitelku se dozvíme nejpozději zítra.

 

14. 3. 2015 - sobota - 27.den

Ráno štěňátka byla na chvilku i venku, přestože poletoval sníh bylo vidět, že chladnější počasí není vůbec žádnou indispozicí. Maminka Kessy dostala nový prostor na hraní si se štěňaty a s radostí ho využila.

Tato sobota by se také dala nazvat dnem návštěvním - dnes své nové pány poznal náš kapitán Nemo, který se v nové rodině bude jmenovat TOM. Tom se s novou rodinou vyfotil a po krátké návštěvě spokojeně usnul. Odpoledne se přijela podívat na nezávaznou návštěvu rodina, která by chtěla za nového člena rodiny fenečku. Tady nezůstalo u jedné fotky. Naše malé hvězdy ochotně pózovali :)

 

13. 3. 2015 - pátek - 26.den

Pátek 13 :) - den, jako každý jiný. Štěňátka si hrají a jejich chování začíná připomínat dospělého psa - i když to zní směšně. Měla jsem možnost viděl, jak se červená fenečka Nanny po vyčůrání posadila o olízala se - prostě jako velká holka :). Dnes bylo také třeba znovu ostříhat drápky, které rostou stejně jako malé bílé kuličky :).

 

12. 3. 2015 - čtvrtek - 25.den

Po několika mailové komunikaci jste se rozhodli zrušit rezervaci na jednu naši fenečku. Zájemce o štěňátko měl jasné představy o jeho budoucím svěřenci, které my zaručit nedokážeme. Štěňátko je živý tvor, který se vyvíjí a mění. Myslíme si, že štěňátko, které je vybráno jako poslední z vrhu, není o nic horší, než štěňátko, které bylo vybráno jako první. Jde spíš o sympatie obou stran - nové rodiny a štěňátka.

Stejně tak, jako každý zájemce se má možnost rozhodnout od kterého chovatele si štěňátko vezme, chovatel má možnost rozhodnout se komu své štěňátko "svěří do opatrovnictví".

 

11. 3. 2015 - středa - 24.den

Červená fenka dostala jméno Nanny a poznala svou novou rodinu. Výběr fenky a jména vyhrál poměr rodiny 3:1 :). Odpoledne jsme zkoušeli i první společné aranžované mini focení

Na www stránkách jsme vyměnili profilové fotky štěňátek a dopsali informace o tom, co se u nás děje.

 z leva: zelený pejsek Nemo, žlutá fenka, červená fenka Nanny, oranžová fenka, fialový pejsek Nero

10. 3. 2015 - úterý - 23.den

Do jogurtu jsme zamíchali i několik granulek ... a zájem o ně byl :). Už jsme opravdu veliký mamutíci. Je radost vidět, jak krásně štěňátka pochopila, že zamlaskání znamená .... nese se bašta :)

 

9. 3. 2015 - pondělí - 22.den

Sluníčko nám opět umožnilo celodenní větrání a pouštění jara do místnosti a otužování štěňátek. Jogurt je už správně vylizován z misky a ne ze svého sourozence. Trochu stoupla spotřeba podložek, které jsou po každém příkrmu nevhodné k dalšímu obývání :).

 

8. 3. 2015 - neděle - 21.den

První návštěva našich štěňátek. Fialový pejsek Nero poznal svou novou rodinu. Jinak jsme připravili "malé překvapení" pro budoucí majitelé Nera - viděli u nás první příkrm. Jako odpolední svačinka se podával bílý jogurt.

 

7. 3. 2015 - sobota - 20.den

Dnešní tepné sluníčko svádí k seznámení se štěňátkama. Celý den plně otevřené dveře a opravdu čerstvý vzduch. Malá návštěva tety Chelsey, které jsme dnes dovolili prohlédnutí "porodnice", samozřejmě bez přítomnosti Kessy, která se o tom dozvěděla hned prvním očucháním místa.

 

6. 3. 2015 - pátek - 19.den

Štěňata jsou prostě děti :) - když se vzbudí nezajímá je, že je právě noc.... a tak slyšíme uprostřed noci, jak si spolu hrají a skotačí ...zato mamina Kessy ví, že stačí hlídat i dveří a spokojeně si spinká na chladné chodbě.

 

5. 3. 2015 - čtvrtek - 18.den

Laťka v porodní bedně už neplné svoji funkci a tak musím změnit vlastnosti porodní bedny. Štěňátka jsou chytrá a začala laťku využívat jako schůdek při vystupování z porodní bedny. Odšroubovali jsme laťku a na dno dali lino, které bude odolnější proti loužičkám. Štěňátka hned poznala, že se něco změnilo. Klid přinesla až maminka Kessy, která přišla vše zkontrolovat a podat večeři v podobě mlíčka.

 

4. 3. 2015 - středa - 17.den

Dnes štěňátka dostala textilní uzel na hraní - všechno nové, je třeba prozkoumat, ... a když nás to unaví, tak spinkáme... třeba i s textilním uzlíkem pod hlavou :).

 

3. 3. 2015 - úterý - 16.den

Den stříhání drápků. Malinkatí dravci své mamince drásají vemeno. Ještě, že matky feny mají takovou trpělivost :).

 

2. 3. 2015 - pondělí - 15.den

Štěňátka už krásně reagují na maminku, která přijde do místnosti. Už jim nezatajíme, že Kessy spinká vedle porodní bedny :). První průzkomníci už zjistili, že vchodem, kudy chodí maminka se dá prchnout i ven. Zvýšili jsme laťky vstupu do porodní bedny :).

 

1. 3. 2015 - neděle - 14.den

Holky jsou vyspělejší očička ož má nejen žlutá fenka, ale i oranžová. Během dne už byl vidět i první náznak hry se sourozenci. okusování se a "pobíhání" valících se tělíček. Už se těším až hry propuknou v tom pravém slova smyslu.

 

28. 2. 2015 - sobota - 13.den

Dnešní zodpovědná práce - přesné rozhodnutí o jménech štěňátek.
Kluci: Nemo, Nero
Holčičky: Nanny, Nessie, Nella

 

27. 2. 2015 - pátek - 12.den

Každý den sledujeme, jak se očička snaží rozlepit - první lesklý koutek očička se nám ukázal u žluté fenky. Dnes jsme také museli poprvé povolit oboječky - je vidět, že rosteme a sílíme :).

 

26. 2. 2015 - čtvrtek - 11.den

Máme dlouhé drápky - dnes všechna štěňátka byla na manikúře. Zrovna modelky a modelové to nejsou. Vůbec se nám to nelíbilo, ale všechno jsme zvádli na jedničku.

 

25. 2. 2015 - středa - 10.den

Dnešním dnem se všechna štěňátka přehoupla přes pomyslnou první hranici 1 Kg. Přesněji napsáno, přehoupla se i poslední červená fenečka, která dnes váží 1050g. Očička už jsou těsně před otevřením. Je krásně vidět už pohyb očních víček.

 

24. 2. 2015 - úterý - 9.den

Hranici jednoho kilogramu už překročila 3 štěňátka (fialový pejsek a fenečky žlutá s oranžovou)

 

23. 2. 2015 - pondělí - 8.den

Tak se nám štěňátka dělí na dvě party :). Často nacházím zeleného pejska ležet s oranžovou fenkou a o kousek dál leží zbylá parta - červená, žlutá, fialový :).... že by to byla sympatie sourozenců ? :)

 

22. 2. 2015 - neděle - 7.den

Tak už nám je přesně týden ... Po týdnu nového života by štěňátka měla svou porodní váhu zdvojnásobit. V podstatě jsme tuto tabulkovou povinnost splnili už včera. Mám z toho radost, jak pěkně rosteme !!!

 

21. 2. 2015 - sobota - 6. den

Konečně den jednotlivého focení - štěnátka mají už na webu svou stránku a v aktuálních informacích bychom Vám chtěli přinášet život štěňátek v naší chovatelské stanici.

 

20. 2. 2015 - pátek - 5.den

U mléčného baru začíná být opravdu těsno. Štěňátka nám rostou před očima. Kessy už v noci spí ve svém pelíšku vedle porodní bedny. Pokud děti zavolají hlasitým kňouráním .... hned přispěchá hladové krky nasytit.

 

19. 2. 2015 - středa - 4.den

Štěňátka dostala nové oboječky. Moc jim sluší, i když se ještě občas některý přesune spíš jako opasek :). Maminka moc pečlivě jazykem čistí :)

 

18. 2. 2015 - středa - 3.den

Odpověď na časté dotazy všech známých a neznámých .... přesto, že dvě štěňátka jsou zelená v budoucnosti budou samozřejmě bílá, jako jejich sourozenci :). Zelená barva je způsobena barvivem v plodové vodě (jedná se o přirozenou barvu, nikoliv barvu zkažené plodové vody). Štěňátka, která se narodí v plodovém obalu nepřijdou s touto zeleně zbavenou plodovou vodou do styku.

 

17. 2. 2015 - úterý - 2. den

Kessy je zodpovědná matka, která opečovává naše malá štěňátka a zároveň si jako správná potvůrka chodí pro pochvalu k celé rodině. Z porodní bedny kouká přísným okem, ale když se vzdálí je tím nejmazlivějších čuvačem s láskyplnýma očima jen pro nás. Štěňátka jsou opravdu slušně vychované dítka, která slyšíme v noci jen mlaskat spokojeně u mléčného baru.

 

16. 2. 2015 - pondělí - 1. den

Pečlivá maminka vše sleduje přísným okem. Náš vrh "N" je první odchován v krásné nové, velké porodní bedně. Moc bych chtěla poděkovat Martinovi a Šárce z chovatelské stanice Bílý kopeček. Naše mamina se uvnitř bedny cítí pohodlně a chráněná. Má ve své ohrádce svoje místo a zároveň vstupem vidí na celou naši rodinu.

 

15. 2. 2015 - neděle - den porodní

Velký den "P" jako porod. Příroda se rozhodla, že štěňátka přijdou na svět již 59. den březosti. Přesto, že je to poměrně brzo, tak z fyziologického hlediska je vše naprosto v pořádku. Porodní váhy jsou sice i něco nižší, ale každým dnes váza narůstá.


6:00 - na svět přichází první štěňátko - a je to kluk. Připomíná spíš malého vodníka, ale zelená barva získaná z porodních cest brzy z kožíšku sama vymizí. V našem identifikačním rozlůišování nemůže dostat jiné označení, než je zelený obojek :)
7:00 - první pejsek má svou sestřičku, fenečka dostala červený obojek 7:32 - 2:1 vedou holky, narodila se nám další fenečka, která dostala žlutý obojek
7:55 - na svět přišla fenečka, vybrali jsme ji oranžový obojek.
10:07- přichází na svět druhý pejsek a tím ukončuje stav 3:2 pro holky

 

Odpoledne nás čekala návštěva na veterině, maminku Kessy jsme nechali vyšetřit sonem, abychom měli jistotu, že uvnitř není něco, co tam nemá být. Štěňátka veterinářka prohlédla a ošetřila paspárky. Jsme rádi, že všechno je v pořádku a my si můžeme užívat chovatelských radostí.

První kluk dostal své pracovní jméno: Nemo - jako správný kapitán přišel na svět první a přivolal pomoc, když se celá posádka chystala postupně na svět :)